Strona główna » O Nas

O Nas

Jak świat długi i szeroki, kawa jest napojem uwielbianym w każdym zakątku globu. Budzi codziennie miliony mężczyzn i kobiet, wyznawców różnych religii, biednych i bogatych. Staje się zalążkiem do działania a odpowiedni moment jej spożycia  może zdecydować o porażce lub sukcesie. Sprawdza się jako motywator do nauki skutecznie zrzucając lenia z pleców. Jest swoistym budzikiem, zrestartuje nas po wcześniejszym zatopieniu w głębokich fazach snu oraz nastraja do działania. Sprawdza się również jako dobry towarzysz do czytania. 

  
    O tak, książka i kawa to idealne połączenie, zwłaszcza jeżeli jest to kawa smakowa. Wyobraź sobie tylko taką sytuację. Narrator przenosi Cię na mroczną ulicę owianą gęstą mgłą a twój partner próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia. W prawej dłoni trzyma wielką lupę powiększającą, lewą zaś osłania lędźwie pochylając się znacznie nad poszlaką. Ty, przyglądasz się mu w oczekiwaniu na jakiś zwrot akcji, trzymając cieplutki kubek kawy w obu dłoniach. Na tle twoich oczu unosi się aromat karmelu wydobywający się z wnętrza kubka. Jest to zapach za którym jeszcze kiedyś zatęsknisz. 

 

 


Pewnie zauważyłeś już, że nasz stosunek do kawy jest wyjątkowy w swoim rodzaju ale zacznijmy od początku.  

 

Pamiętam gdy pierwszy raz zostałem wysłany do sklepu przez moją babcie jako dziecko. Zadanie było proste, miałem kupić niebieską kawę w prostokątnym opakowaniu, zmieloną. Jako wskazówkę otrzymałem zapewnienie, że to ta którą pije każdy. Większość z was pewnie wie którą kawę mam na myśli. Babcia pewnie też sądziła że i ja wiedziałem. Z biegiem lat również uraczyłem się jej smakiem lecz wiedziałem że to nie jest smak którego szukam. Pamiętam kiedy mieliłem swoją pierwszą kawę w ręcznym młynku, tym razem u mojej drugiej babci oraz zapach który towarzyszył temu procesowi. Pamiętam zakup pierwszego młynku do kawy, pierwszego ekspresu wysokociśnieniowego. Testy kaw Wietnamskich, Chińskich, Etiopskich, Gwatemalskich, Brazylijskich czy Kolumbijskich. Pozyskiwanych na morko na sucho, z farm zmechanizowanych oraz uzyskujących kawę premium po speciality. Tak mijały kolejne lata a ja podnosiłem poprzeczkę wyżej, aż w końcu znalazłem swoją „niebieska kawę” którą zacząłem mieszać z aromatami nadając jej niepowtarzalną jakość, smak i zapach. Pomyślałem, że muszę się tym podzielić z innymi.  

 

Zapraszam do przygody którą rozpoczniesz w zakładce "Historia Twojej Kawy" a kolejne jego rozdziały będziesz doświadczać za każdym razem gdy zaparzysz swoją aromatyczną kawę.  

                                                                     

 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu